nowy list do dzieci
Dodane przez km dnia 23.04.2020 06:24:59
Kochane dzieci!
Skarby nasze!
Jak co roku, na ostatnią niedzielę kwietnia zaplanowana była I komunia święta dzieci klasy 3 i rocznica tej uroczystości dzieci klasy 4.
Dwie klasy, ale to zawsze radość całej szkoły, wszystkich dzieci, wielu domów, bo w wielu przypadkach jesteście rodzeństwem trzeciaków lub czwartaków, albo mieliście być gośćmi na ich uroczystości domowej. Czytaj więcej ...

Rozszerzona zawartość newsa
Tak mi smutno, że nie możemy tego uroczystego dnia przeżyć razem w kościele i razem z Panem Jezusem!
Nie będę mógł obdarzyć tych dziewczynek i chłopców sakramentem pokuty ani eucharystii w niedzielę 26 kwietnia, ale – ponieważ Was bardzo kocham - będę na tej mszy świętej o 10.oo przytulał Was wszystkie do serca: te duże, te małe i te najmniejsze. Położę sobie na ołtarzu kartkę na której będą wypisane imiona i nazwiska Was wszystkich, aby nikogo nie pominąć, o nikim nie zapomnieć, i będę prosił Pana Jezusa, aby Wasi Aniołowie Stróżowie strzegli Was tak mocno i tak skutecznie, abyście były bezpieczne, uśmiechnięte, zdrowe i zawsze kochane przez Waszych rodziców, wszystkich w domu i każdego człowieka jakiego spotkacie na swojej drodze życia.
O tym, że Pan Jezus Was kocha, chyba nie muszę nikogo przekonywać !!!
Wiesz w jaki prosty sposób o tym można się przekonać? Połóż palec na pulsie /jeżeli nie wiesz gdzie to jest, poproś mamę lub tatę/ … czujesz jak bije Twoje serce? To Pan Jezus puka do Twojego życia, jak oczekiwany i niespodziewany gość do Twojego domu. W dzień i w nocy, aby Ci powiedzieć, że żyjesz dzięki Niemu, że zawsze jest przy Tobie, zawsze o Tobie pamięta, nigdy nie zapomni i zawsze mocno Cię kocha!
Kiedy klękasz do modlitwy powiedz Mu o tym, że też bardzo Go kochasz. Już sama modlitwa to „wyznanie miłości Bogu”, ale powiedz Mu to wprost, tak zwyczajnie: „kocham Cię Jezu!”.
Tam gdzie jest miłość; taka w obie strony: Pana Jezusa do Ciebie i Ciebie do Niego, tam jest dobrze, bezpiecznie, bo Pan Jezus wie co jest dla nas najlepsze – chociaż nieraz do tego co dobre prowadzi nas trudnymi drogami. Gdy idziesz w deszczu ze szkoły, mokniesz, ubrudzisz buty, ale wiesz, że w domu będzie ciepło i przytulnie, a mama czeka z obiadem. I przez ten trudy czas, który teraz nastał przejdziemy, aby potem było dobrze.
Nie mogę się doczekać kiedy znowu Was zobaczę w kościele.

Ps. Kto wie co oznaczają te symbole, niech napisze do mnie na maila: parafiastradunia@op.pl