www.stradunia.pl nasza wieś... Wasz świat!!!
Polityka Prywatności
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności
Gazetka Głos Serca
Szkoła

Nawigacja
Strona Główna

Parafia
regulamin cmentarza
Galeria parafia
gazetka Głos Serca
CARITAS "Rodzina Rodzinie" sposób realizacji
CARITAS "Rodzina Rodzinie" instrukcja


Szkoła
Galeria szkoła (archiwum)

Nasza wieś
Galeria
Galeria użytkowników
Do pobrania

Forum
Księga gości

Kontakt
Ostatnio dodane zdjęcia
galeria parafia
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 233
Najnowszy Użytkownik: solectwo
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zaprosiliśmy Maryję
Trzecia ławka po prawej stronie, przed obrazem Matki Najświętszej Niepokalanej – tam odmawiam różaniec na długo przed mszą świętą. Tam też rodzi się wiele pomysłów duszpasterskich, gospodarczych. Jestem pewien, że inspirację do budowy Groty Maryjnej na zapleczu naszego kościoła, przy „Wielkiej Rybie” podsunęła mi Ona,
Matka Naszego Pana.
Gdy urządzaliśmy teren zielony za kościołem wiosną 2006 roku w mojej myśli dojrzewał już pomysł. Widziałem już oczyma wyobraźni miejsce i kształt „Lourdzkiej skały” która tam powstanie. Gdy zazielenił się trawnik, gdy urządzona została, choć jeszcze nie oficjalnie otwarta, „kawiarenka niedzielna” w dawnym kurniku, siadałem z kubkiem kawy w ręce, a oczy moje kierowały się TAM, to znaczy w miejsce, które upatrzyłem dla Matki Najświętszej.
Wiosną bieżącego roku (2007) wszystko potoczyło się bardzo szybko. 17 marca wykop. 21 marca betonowanie płyty nośnej. 4 kwietnia przywieziony kamień. 24 – 30 kwietnia dokonana budowa. 3 maja poświęcenie.

Wykop wykonali czterej młodzieńcy: Kamil Koleczko, Mateusz Kuryś, Adrian Smykała, Grzegorz Winkler.
Do betonowania ekspresowo zmontowała się ekipa: Arnold Kaisig, Bernard Plosczyca, Damian Tomeczek, Henryk Miczka, Jan Hoppe, Robert Gramala, Marcin Szczepanek.Kamień na budowę to efekt starań p. Huberta Maszestow (tu wielki ukłon także Kopalni Kamienia w Górażdżach).
Gdy zaprosiłem do budowy ochotników nie spodziewałem się, że Grota wzniesiona będzie tak sprawnie i w tak krótkim czasie.Wznosili ją: zaledwie w ciągu 6 dni roboczych: Bernard Plosczyca, Arnold Kaisig, Antoni Piosek, Robert Gramala, Artur Gramala, Reinhold Baron, Janusz Michna, Roman Hytrek, Jan Hoppe, Rafał Harnos, Tomasz Jonderko, Joachim Jonderko, Gerard Janocha, Hubert Maszestow, Krzysztof Karwath, Karol Posor, Piotr Zwior.


Ciężkim sprzętem służyli na każdym etapie prac panowie
Marcin i Norbert Cichoń.Codziennie na placu budowy był, sercem oddany sprawie,
p. Arnold Kaisig.
Głównym majstrem murarskim był p. Bernard Plosczyca. Życzliwi i chętni ludzie tego wszystkiego dokonali - przy wsparciu Matki Najświętszej, duchowego „kierownika” i opiekuna dzieła.


Codziennie patrzyłem jak rośnie. Sam przykładałem do tego ręki.

Jeszcze tylko Figura MB Lourdzkiej (ufundowana przez moją matkę Krystynę Lubczyk), trochę kwiatów, zieleni i … AVE MARIA !!!
Podczas nabożeństwa majowego w Uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski poświęcenie „skały” wodą pochodzącą ze źródła wypływającego spod Groty objawień w Lourdes we Francji, podarowaną w tym celu przez rodzinę Gramala.

Galerię zdjęć z budowy groty można zobaczyć w Galerii Parafia lub klikając TUTAJ.

Odwiedzin: 5345
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Losowa fotografia
Ostatnio dodane zdjęcia

IMG_1958.jpg
IMG_1959.jpg
IMG_1960.jpg
Ostatnio dodane zdjęcia
galeria szkoła
Ostatnio dodane zdjęcia
galeria użytkowników