www.stradunia.pl nasza wieś... Wasz świat!!!
Polityka Prywatności
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności
Gazetka Głos Serca
Szkoła

Nawigacja
Strona Główna

Parafia
regulamin cmentarza
Galeria parafia
gazetka Głos Serca
CARITAS "Rodzina Rodzinie" sposób realizacji
CARITAS "Rodzina Rodzinie" instrukcja


Szkoła
Galeria szkoła (archiwum)

Nasza wieś
Galeria
Galeria użytkowników
Do pobrania

Forum
Księga gości

Kontakt
Ostatnio dodane zdjęcia
galeria parafia
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 233
Najnowszy Użytkownik: solectwo
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wielkie dzieło - odnawianie elewacji kościoła
W dniu 1-go kwietnia ruszyliśmy z pracami, zaplanowanymi już od ubiegłego roku, które miały na celu gruntowny remont elewcji naszego kościoła. Ząb czasu poczynił swoje zniszczenia, więc trzeba było przywrócić naszej świątyni dawną świetność. Prace objęły: ciśnieniowe mycie, plombową wymianę zepsutych cegieł, uzuełnienie brakujących i wypłukanych fug, uzupełnienie brakujących tynków na pasie podrynnowym oraz w oknach, malowanie pasa podrynnowego i wnęk okiennych, zabezpieczanie gzymsów przed siadaniem ptaków oraz spięcie w całość wykonanej jeszcze w ubiegłym roku podziemnej i dachowej instalacji odgromowej.
Rusztowanie pożyczył nam bezpłatnie miejscowy przedsiębiorca p. Piotr Wilczek.

W sprawie wykonania tej pracy liczyliśmy na gotowe do poświęcenia się temu dziełu serca parafian i chętne dłonie. Bezpieczeństwo zapewniał sam Gospodarz, Jezus Chrystus. Rąk do pracy nie brakowało. Prace przebiegły bezpiecznie i ... szybko - zaledwie w miesiąc zostały ukończone. Pracowaliśmy codziennie od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora. Przychodziło od 5 do 10 mężczyzn. Jedni codziennie. Inni poświęcili tej sprawie tylko kilka godzin. Wszystkim jednakowa wdzięczność, bo wykonaliśmy wielkie dzieło! Na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 2008 roku oddajemy więc Bogu na Chwałę i naszej wspólnocie parafialnej pięknie odnowioną świątynię.

Przyczyniło się do tego 26 mężczyzn : Kaisig Arnold (20 dni), Baron Rainhold (12 dni), Michna Janusz (12 dni), Maszestow Hubert (11 dni), Richter Rafał (9 dni), Gramala Robert (8 dni), Gruchot Szczepan (9 dni), Cichoń Rainhold (7 dni), Gabor Ginter (7 dni), Kocula Ditrich (7 dni), Kurpiela Jan (7 dni), Zimmerman Józef (7 dni), Miczka Roman (8 dni), Friedla Alfred (6 dni), Szczepanek Henryk (5 dni), Miczka Krzysztof (6 dni), Kipka Paweł (6 dni), Przyklenk Jan (3), Gruchot Adrian (2), Ryczyrz Roman (1), Szopa Andrzej (1), Bartoń Rajmund (1), Thomys Bernard (1), Janocha Gerard (1), Winkler Grzegorz (1), którym ze swej strony składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszam do obejrzenia galerii przedstawiającej przebieg prac i ich efekt. GALERIA

Odwiedzin: 3396
Komentarze
jasiu dnia 28.04.2008 20:52:42
W opisie prac remontowych zostali wypisami wszyscy którzy pomagali za wyjątkiem naszego proboszcza.
To jego podejście i zaangażowanie się do pracy w każdy dzień, bez względu na pogodę zachęcało nas do pomocy i w komunię kościół nabrał już całkiem innego wyglądu. Bóg zapłać!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Losowa fotografia
Ostatnio dodane zdjęcia

IMG_1958.jpg
IMG_1959.jpg
IMG_1960.jpg
Ostatnio dodane zdjęcia
galeria szkoła
Ostatnio dodane zdjęcia
galeria użytkowników